1396/11/12 پنجشنبه در نخستین روز از دهه فجر انقلاب اسلامی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان و شهردار یزد به دیدار پدر شهید خیر کتابخانه‌ساز رفتند مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد و شهردار یزد به همراه جمعی از کارشناسان کتابخانه‌های عمومی استان با حضور در منزل شهید مطلب شفیعی، از پدر این شهید و خیر کتابخانه‌ساز یزدی که در بستر بیماری است، عیادت کردند.

در این دیدار که محسن ابوترابی، عضو شورای اسلامی شهر یزد، عباس ملازینلی، رئیس سازمان فرهنگی‌، اجتماعی و ورزشی شهرداری و محسن رفیعی، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی شهرستان یزد نیز حضور داشتند، رقیه دوست فاطمی‌ها، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یاد و خاطره شهید مطلب شفیعی و مادر مرحوم وی را گرامی داشت و ساخت کتابخانه‌ به نام و یاد این شهید را حرکتی ارزشمند و فرهنگی دانست که با دوراندیشی و نگاه بلند پدر شهید شفیعی انجام شده است.

مهدی جمالی‌نژاد، شهردار یزد نیز حرکت ارزشمند پدر شهید در ساخت کتابخانه را اقدامی خالصانه و برخاسته از نگاه بلند وی دانست و عنوان داشت: بنا نهادن محلی چون کتابخانه با نام و یاد شهدا علاوه بر اینکه اقدامی فرهنگی و در راستای دانش‌افزایی اقشار مختلف جامعه و به ویژه جوانان است، فضایی معنوی و مقدس را برای علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی فراهم می کند.

حاج محمد شفیعی، پدر شهید نیز از حضور شهردار یزد، مدیرکل کتابخانه کتابخانه‌های عمومی استان و هیأت همراه تشکر کرد و از علت تصمیم خود برای بنای کتابخانه و مراحل ساخت آن سخن گفت.

این پدر شهید و خیر کتابخانه‌ساز همچنین به بیان خاطراتی از فرزند شهید خود و گوشه‌ای از خصوصیات اخلاقی و رفتاری وی پرداخت.

در پایان این دیدار صمیمانه، شهردار یزد به همراه مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان از بخش‌های مختلف کتابخانه عمومی «شهید مطلب شفیعی» دیدن کردند و جمالی‌نژاد، شهردار یزد نیز دفتر یادبود کتابخانه را امضا کرد.

گفتنی است، این دیدار به مناسبت آغاز سی و نهمین فجر انقلاب اسلامی ایران صورت گرفت.

منبع: روابط عمومی اداره کل
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما