1397/2/20 پنجشنبه با حضور مردم کتابخوان شهرستان سفرنامه‌های «منصور ضابطیان» در بافق نقد شد در مراسمی با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان یزد، فرماندار بافق و جمع زیادی از اهالی کتاب و کتابخوانی، کتاب‌ها و سفرنامه‌های منصور ضابطیان، مجری و نویسنده مطرح کشوری در بافق مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

منصور ضابطیان در این نشست با اشاره به اولین سفر خود به بافق و ابراز خرسندی از دیدار با مردم فرهنگ‌دوست و کتابخوان این شهر، گفت: بافق، یک شهر معدنی است و ظرفیت‌های بسیاری در این صنعت دارد اما آنچه بیش از هرچیز می‌تواند به توسعه این شهر کمک کند، نگاه درست به ظرفیت جذب توریست است؛ چراکه توریسم، معدنی است که هیچ‌گاه پایان نمی‌یابد.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای دنیا با وجود اینکه ظرفیت‌های کمتری نسبت به کشور زیبای ایران در صنعت توریسم دارند، اما از کشور ما در این خصوص بسیار جلوتر هستند، تصریح کرد: سفر، یک ضرورت است و هریک از ما باید از یک جایی شروع کنیم و به تماشای زیبایی‌های جهان و کشورمان بنشینیم و به نظر من ابتدا نیز باید از محیط زیبای اطراف خود آغاز کنیم.

ضابطیان افزود: شخصیت آدم‌ها شامل یک هسته و یک پوسته است که هرکدام از ما باید تلاش کنیم در کنار توسعه و بزرگی هسته وجودی‌مان، پوسته ظاهری و بیرونی‌مان را نیز بزرگ کنیم که سفر این ظرفیت را برای ما ایجاد می کند که با دیدن زیبایی طبیعت و جهان اطراف‌مان، ظرفیت‌های درونی و بیرونی‌مان را افزایش دهیم.

این نویسنده جوان کشورمان همچنین با اشاره به ظرفیت‌های فرهنگی مطلوب شهرستان بافق، خاطرنشان کرد: کتابخانه عمومی محمد مفیدی بافق بی‌شک یکی از دلپذیرترین و مطلوب‌ترین محیط‌های کتابخانه‌ای در کشور است و نظیر آن حتی در برخی شهرهای بزرگ نیز کمتر دیده می‌شود.

وی از دست‌اندرکاران کتابخانه‌های عمومی در استان یزد و شهرستان به دلیل فراهم ساختن محیطی مناسب برای استفاده هرچه بهتر علاقه‌مندان به کتاب و کتابخوانی قدردانی کرد.

در ادامه این جلسه، جمعی از اعضای کتابخانه‌های بافق و علاقه‌مندان به کتاب و مطالعه به بیان نظرات منتقدانه خود در خصوص آثار مکتوب منصور ضابطیان، نوینسده، روزنامه‌نگار و مجری مطرح کشورمان پرداختند و وی نیز نکاتی را در خصوص شیوه نگارش سفرنامه‌های خود و استفاده از ادبیات خاص در نگارش آثارش، برای حاضران بیان کرد.

در ابتدای این نشست نیز محمد زاده‌رحمانی، فرماندار بافق و رقیه دوست فاطمی‌ها در سخنانی کوتاه ضمن خیر مقدم به ضابطیان، نویسنده و مجری توانمند کشوری، از مردم اهل مطالعه در شهرستان بافق به دلیل حضور پررنگ در برنامه‌های حوزه کتاب و کتابخوانی قدردانی کردند.

در پایان این مراسم نیز از منصور ضابطیان و منتقدان بافقی به نقد آثار این نویسنده جوان کشور پرداختند، با تقدیم هدایایی قدردانی شد.
منبع: روابط عمومی اداره کل
نمایش بیشتر

« كليه حقوق مادي و معنوي براي نهاد كتابخانه هاي عمومي كشور محفوظ است »
Copyright © 2008 www.iranpl.ir. All rights reserved.
تمامی حقوق این پورتال متعلق به نهاد کتابخانه های عمومی کشور می باشد

اجرا با : پورتال سازمانی سیگما